De Sint Rochuskapel dateert uit 1888 en is in opdracht van pastoor Kribs gebouwd ter ere van Sint Rochus (de cholera-epidemie van 1865/1866 eiste veel slachtoffers op Sint Pieter). Oorspronkelijk lag de Rochuskapel op de splitsing van twee oude wegen: die van de weg van Lichtenberg naar Canne en de huidige Luikerweg.

In tijden van nood werd vaak een beschermheilige aangeroepen en beloofde men een kapel te bouwen als men voor het dreigend onheil gespaard bleef. Als gevolg van de mergelwinning werd 1972 het kapelletje verplaatst van het kruispunt van de Luikerweg met de weg van Lichtenberg naar Canne naar een nieuwe plek: de toegangsweg naar de Lichtenberg.
De Heilige Donatus staat achter een traliewerk in de nis van het dak. Het beeld werd in 2006 gerestaureerd door Breur en Chris Henket. In 2019 kreeg Breur Henket het verzoek beide beelden in goede staat te brengen en zo geschiedde. De beelden zijn inmiddels weer te bewonderen in de Sint Rochuskapel kapel op de Lichtenbergweg.